Laboratuvarımız.

 • Genz testlerinin güvenilirlikleri Gazi Üniversitesi Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastaneleri ile yürütülen klinik çalışmalar sonucunda ispatlanmıştır. Genz laboratuvarları ROCHE alt yapısı ile donatılmıştır ve %99 doğrulukta DNA okuma başarısına sahiptir.
 • DNA analizleri Bilkent Üniversitesi kampüsünde bulunan Cyberplaza içerisindeki 200 metrekare laboratuvarımızda gerçekleştirilmektedir.
 • Belirli kalite standartlarını hedeflediğimiz laboratuvarlarımızda, yapay zeka ile genom teknolojisini birleştirerek testimizin doğruluk ve güvenilirliğini garanti altına alıyoruz.

 

 

 

Bilim Yöntemimiz.

 • Genotip fenotip ilişkileri yüksek etki değerli makalelerden alıntılandırılmıştır. 
 • Genz testi BRCA1, BRCA2, ATM, FGFR2 ve MAPK3 genlerini tarayarak kapsamlı bir sonuç sunar. Bu genler hücre döngüsü kontrol, çoğalma, farklılaşma ve sağ kalım mekanizmaları ile tümör baskılayıcı gen mekanizmaları içinde anahtar rol oynayan genlerdir ve bu sayede

  1-  Hücreyi mutasyona iten mekanizamalar,

  2-  Bu mutasyonları kontrol edip hücreyi ölüme götürmesi gereken kontrol mekanizmaları,

  3- Bu mutasyonları fark edip baskılaması gereken tümör baskılayıcı mekanizmalar. Hakkında bilgi sahibi olmuş oluruz.

 • Kurucumuz Umut Ağyüz'ün Vilda Purutçuoğlu, Eda Purutçuoğlu ve Yüksel Ürün ile birlikte yazdığı, "Construction of a New Model to Investigate Breast Cancer Data" (Meme Kanseri Datasını İncelemek İçin Yeni Bir Model Kurulumu) isimli projede belirtilen model ve elde edilen verile ışığında DNA analizi gerçekleştirilip risk hesaplaması yapılmaktadır. Bunlara ek olarak Umut Ağyüz tarafından yazılan "Identifying Gene Intereactions Using Bayesian Networks" (Bayes Ağları Kullanılarak Gen İlişkilerinin Tanımlanması) kitabındaki yöntemler de kullanılmaktadır.